-Not specified-
11:128, Blåsenhus
11:129, Blåsenhus
11:130, Blåsenhus
12:010, Blåsenhus
12:020, Blåsenhus
12:128, Blåsenhus
12:129, Blåsenhus
12:130, Blåsenhus
12:131, Blåsenhus
12:132, Blåsenhus
12:229, Blåsenhus
12:230, Blåsenhus
12:231, Blåsenhus
21:136, Blåsenhus
21:237, Blåsenhus
21:238, Blåsenhus
21:240, Blåsenhus
24:103, Blåsenhus
Blåsenhus
Engelska parken, 22:1017
Engelska parken, 2:1024
Clevesalen
EBC 2
EBC 3
EBC 4
EBC 5
EBC 6
Sal VIII
Sal IX
Sal XI, session 3 och 4
Slottet 1
Slottet 2
Von Kraemer 1
Von Kraemer 2
Uppsala Castle
Foyer
University Main Building, Grand Auditorium
Bertil Hammersalen
Katedralcaféet (domkyrkeplan)
09:00
 
 
 
09:30
 
 
 
10:00
 
 
 
10:30
 
 
 
11:00
 
 
 
11:30
 
 
 
12:00
 
 
 
12:30
 
 
 
13:00
 
 
 
13:30
 
 
 
14:00
 
 
 
14:30
 
 
 
15:00
 
 
 
15:30
 
 
 
16:00
 
 
 
16:30
 
 
 
17:00
 
 
 
17:30
 
 
 
18:00
 
 
 
18:30
 
 
 
19:00
 
 
 
19:30
 
 
 
20:00
 
 
 
Registration & coffee
Foyer
09:00-11:00
Opening ceremony
-Not specified-
11:00-11:30
Keynote lecture: Agnés van Zanten and Marcelo Caruso
University Main Building, Grand Auditorium
11:30-12:30
Agnés van Zanten; Marcelo Caruso
Lunch break
-Not specified-
12:30-14:00
Session 1 - Network 2
14:00-15:00
Eva Ahlskog-Björkman; Marie Debora Koch, Ingrid Bergqvist
Session 1a - Network 3
14:00-15:30
Anna Günther-Hanssen, Anna Palmer, Pia Rauff Krøyer; Hanne Laursen
Session 1b - Network 3
14:00-15:00
Polly Björk-Willén, Noomi Matthiesen; Paula Cavada; Lene Tanggaard
Session 1 - Network 13
14:00-15:00
Lisabeth Carson, Sara Mörtsell
Session 1 - Network 9
14:00-15:00
Cecilia Eriksson, Ola Henricsson; Silwa Claesson
Session 1a - Network 4
14:00-15:30
Gunilla Holm; Solveig Corner; Elisabet Öhrn, Junghyun Yoon; Maria Rönnlund, Aarno Kauppila, Kristina Ledman; Mattias Nylund; Per-Åke Rosvall; Maria Rönnlund
Session 1b - Network 4
14:00-15:30
Tuuli Kurki; Ameera Masoud, Helena Hinke Dobrochinski Candido, Guðrún Ragnarsdóttir; Valgerður S. Bjarnadóttir, Dennis Beach
Session 1a - Network 5
14:00-15:30
Kirsten Sivesind, Trine Juul Reder; Christian Ydesen, Bernadette Hörmann; Berit Karseth; Kirsten Sivesind; Dijana Tiplic, Chanwoong Baek, Jaakko Kauko; Saija Volmari; Juho Anturaniemi; Elina Kuparinen; Íris Santos, Andreas Nordin; Ninni Wahlström, Gita Steiner-Khamsi; Berit Karseth, Berglind Rós Magnúsdóttir; Jón Torfi Jónasson
Session 1b - Network 5
14:00-15:00
Anthemis Raptopoulou, Filippa Millenberg
Session 1 - Network 7
14:00-15:30
Marcus Samuelsson, Karin Sandberg; Linda Jonsson, Johan Wickström; Trine Fossland; Ester Fremstad
Session 1a - Network 24
14:00-15:00
Patrik Hernwall; Robert Ramberg, Tetsuhito Sakata; Hisashi Fusegi; Kampei Hayashi; Yasuko Yoshino
Session 1b - Network 24
14:00-15:30
Berglind Gísladóttir, Veronica Sülau, Ann Öhman Sandberg; Agneta Halvarsson Lundqvist
Session 1 - Network 23
14:00-15:30
Aneta Ostaszewska; Elina Nivala, Aneta Ostaszewska, Elina Nivala; Sanna Ryynänen, Amela Pacuca
Session 1a - Network 10
14:00-15:30
Ulpukka Isopahkala-Bouret; Mikko Aro; Nina Haltia, Bent-Cato Hustad, Anders Johansson
Session 1b - Network 10
14:00-15:30
Meeri Hellstén, Sally Windsor; Helena Pedersen; Magdalena Svanström, Caroline Berggren
Session 1 - Network 11
14:00-15:30
Petter Sandgren, Johannes Westberg, Marcelo Caruso, Petter Sandgren, Emma Vikström
Session 1 - Network 16
14:00-15:30
Tone Kvernbekk; Karine Gjersøe, Thomas Aastrup Rømer, Odin Fauskevåg
Session 1 - Network 1
14:00-15:30
Tobias Karlsson, Olof Wiedel, Pernilla Granklint Enochson; Jeanette Sjöberg; Annette Johnsson
Session 1 - Network 18
14:00-15:30
Paula Cavada-Hrepich; Noomi Matthiessen; Lene Tanggaard Pedersen, Tobias Werler, Daniel Andre Voll Rød
Session 1a - Network 19
14:00-15:30
Jónína Vala Kristinsdóttir, Nina Kilbrink; Stig-Börje Asplund; Jan Axelsson, Helena Sagar; Pernilla Lagerlöf; Kristina Mårtensson; Karin Rönnerman
Session 1b - Network 19
14:00-15:30
Gunilla Eklund, Lilja M. Jonsdottir, Marit Gascogne
Session 1c - Network 19
14:00-15:30
Dag Roness; Liv Eide; Ingrid Helleve, Bente Vatne; Kari Søndenå; Mikhail Gradovski, Amalia Bjornsdottir; Thuridur Johannsdottir
Session 1 - Network 12
14:00-15:30
Marjatta Takala; Marie Nordmark; Karin Allard, Jozef Miškolci; Barbora Belobradová; Slavomír Ondoš, Hafdís Guðjónsdóttir; Jónína Vala Kristinsdóttir
Session 1 - Network 22
14:00-15:30
Dorthe Staunæs; Camilla Nørgaard; Jon Sparre Bach Conrad; Thomas Binderup; Malou Juelskjær; Kristian Gylling Olesen, Camilla Nørgaard, Thomas Binderup, Kristian Gylling Olesen, Dorthe Staunæs; Jon Sparre Bach Conrad, Malou Juelskjær
Session 1a - Network 21
14:00-15:30
Ida Martinez Lunde, Marjolein Camphuijsen; Antoni Verger; Antonina Levatino, Ívar Rafn Jónsson
Session 1b - Network 21
14:00-15:30
Anne-Mette Bjøru, Valerie Margrain; Johanna Lundqvist, Johanna Köpsén
Session 1a - Network 6
14:00-15:30
Takumi Yada; Kyoko Imai-Matsumura; Hiroshi Shimada; Rihei Koike; Aini-Kristiina Jäppinen, Anna Kristín Sigurðardóttir; Börkur Hansen, Eirik J. Irgens; Thomas Dahl
Session 1 - Network 17
14:00-15:30
Lina Lago; Helene Elvstrand, Eva Kane; Anna-Lena Ljusberg, Sofia Lundmark
Session 1 - Network 14
14:00-15:30
Brendan Munhall, Malin Brännström, Guro Korsnes Kristensen; Irmelin Kjelaas; Pricilla Ringrose
Session 1 - Network 15
14:00-15:30
Elin Sundström Sjödin, Martin Hauberg-Lund Laugesen, Britta Hannus-Gullmets
Coffee break
-Not specified-
15:30-16:00
Session 2a - Network 3
16:00-17:30
Valerie Margrain; Elisabeth Mellgren, Line Møller Daugaard; Marie Højholt; Irene Salling Kristensen, Teresa Elkin Postila
Session 2b - Network 3
16:00-17:30
David Lansing Cameron; Velibor Bobo Kovac, Ingrid Olsson; Lise Roll-Pettersson, Qazi Waqas Ahmed
Session 2c - Network 3
16:00-17:00
VIA College; Hanne Hede Jørgensen, Terhi Ek
Session 2 - Network 13
16:00-17:30
Leila Pehkonen; Vilhelmiina Harju; Antti Koskinen, Leila Pehkonen; Vilhelmiina Harju; Antti Koskinen, Norbert Erdmann; Mirjamaija Mikkilä-Erdmann, Karin Ollinen
Session 2 - Network 9
16:00-17:30
Anneli Dyrvold; Kajsa Bråting, Anna Östman, Kajsa Bråting; Johanna Pejlare
Session 2a - Network 4
16:00-17:30
Elisabet Öhrn; Dennis Beach, Tuuli Kurki; Elina Lahelma; Sirpa Lappalainen, Elina Lahelma; Reetta Mietola; Sirpa Lappalainen; Anna-Maija Niemi
Session 2a - Network 5
16:00-17:30
Kirsten Sivesind
Session 2b - Network 5
16:00-17:30
Daniel Sundberg; Henrik Román, Tine S. Prøitz; Magnus Levinsson, Claes Nilholm; Daniel Sundberg; Eva Forsberg, Åsa Hirsh; Claes Nilholm
Session 2 - Network 7
16:00-17:00
Martin Sjøen, Martin Sjøen; Christer Mattsson
Session 2b - Network 4
16:00-17:30
Anna Danielsson; Minna Salminen Karlsson, Anna Danielsson; Maria Berge; Eva Silfver; Katerina Günter; Kristina von Hausswollf; Anne-Kathrine Peters, Anne-Sofie Nyström; Andreas Ottemo; Hassan Sharif, Anna Günther-Hanssen; Anna Jobér; Anna Palmer, Maria Andrée; Auli Arvola Orlander; Cecilia Caiman; Sara Planting-Bergloo; Marie Ståhl, Virginia Grande; Anders Johansson; Lovisa Sumpter
Session 2a - Network 24
16:00-17:30
Ira Malmberg-Heimonen; Hanne Christensen; Christian Wittrock; Selma Therese Lyng; Torbjørn Lund; Kamila Hynek; Anne Grete Tøge, Anne Grete Tøge; Kamila Hynek; Ira Malmberg-Heimonen, Hanne Christensen; Helene Thoverud Godø, Selma Therese Lyng; Knut Fossestøl, Hanne Christensen; Christian Wittrock; Torbjørn Lund; Kamila Hynek; Selma Therese Lyng
Session 2b - Network 24
16:00-17:30
Anna Kristín Sigurðardóttir; Hermína Gunnþórsdóttir; Kirsti Klette; Marte Blikstad-Balas; Astrid Roe; Marie Tanner; Anna Slotte; Christina Olin-Scheller; Fritjof Sahlström; Michael Tengberg, Kirsti Klette, Astrid Roe; Kirsti Klette; Marte Blikstad-Balas, Marie Tanner; Anna Slotte; Christina Olin-Scheller; Fritjof Sahlström, Anna Kristín Sigurðardóttir; Hermína Gunnþórsdóttir
Session 2 - Network 23
16:00-17:30
Andrew Kristiansen; Eli Vibeke Eriksen
Session 2b - Network 10
16:00-17:30
Ingrid Tvete; Anne Røisehagen, Casper Feilberg, Knut Omholt
Session 2 - Network 11
16:00-17:30
Åsa Broberg; Annika Ullman, Johan Samuelsson, Karin Sandberg
Session 2 - Network 16
16:00-17:30
Erica Hagström; Marie Hållander; Erik Hjulström; Johannes Rytzler, Johannes Rytzler, Erica Hagström, Erik Hjulström, Marie Hållander
Session 2 - Network 1
16:00-17:30
Midori Sakaguchi Nozaki, Hany Hachem, Dagmar Hedman, Charlotte Arkenback-Sundström
Session 2 - Network 18
16:00-17:30
Jónína Sæmundsdóttir, Maria Mersini Pananaki, Johanna Lundqvist; Margareta Sandström
Session 2a - Network 19
16:00-17:30
Hafdís Guðjónsdóttir; Svanborg R. Jónsdóttir; Karen R Gísladóttir, Asa Helga Ragnarsdottir, Aslaug Grov Almaas; Anders Grov Nilsen; Ingrid Helleve; Helene Gram; Hilde-Gry Leer Salvesen
Session 2b - Network 19
16:00-17:30
Irina Ivashenko Amdal; Marit Ulvik, Marko Lähteenmäki; Mirjamaija Mikkilä-Erdmann Mikkilä-Erdmann; Anni Holmström; Anu Warinowski, Ulla Karin Nordänger; Per Lindqvist
Session 2c - Network 19
16:00-17:30
Mirva Heikkilä; Mirjamaija Mikkilä-Erdmann; Tuike Iiskala; Anu Warinowski, Meyvant Þórólfsson; Gunnar E. Finnbogason; Rannveig B. Þorkelsdóttir, Solveig Sotevik
Session 2a - Network 12
16:00-17:00
Oline Pedersen, Natallia Hanssen
Session 2b - Network 12
16:00-17:00
Anette Bentholm, Marie Carlsson
Session 2 - Network 22
16:00-17:30
Morten Nissen; Kristine Bagge Kousholt; Hanne Knudsen; Mia Hesselberg-Thomsen; Tine Sophie Prøitz, Mia Hesselberg-Thomsen, Morten Nissen, Kristine Bagge Kousholt, Hanne Knudsen
Session 2a - Network 21
16:00-17:30
Jón Torfi Jónasson, Hannele Pitkänen, Johanna Mufic
Session 2b - Network 21
16:00-17:00
Malin Ideland, Magnus Levinsson; Anita Norlund
Session 2a - Network 6
16:00-17:30
Ólafur Ingi Guðmundsson; Börkur Hansen; Amalía Björnsdóttir, Hilde Sofie Fjeld; Lin Elisabeth Sandhaug Ramberg, Sigríður Margrét Sigurðardóttir
Session 2 - Network 17
16:00-17:30
Lea Ringskou; David Thore Gravesen, Björn Haglund, Marianne Dahl; Ann-Katrin Perselli; Liselotte Eek Karlsson
Session 2 - Network 14
16:00-17:30
Ingrid E. Elden, Gro Hellesdatter Jacobsen, Associate Professor Margaret Akinyi Obondo; Linda Jonsson; Professor Guadalupe Francia
Welcome reception
Blåsenhus
17:30-20:30
Session 3a - Network 3
08:30-10:00
Anette Boye Koch, Malva Holm Kvist, Dina Dot Dalsgaard Andersen
Session 3b - Network 3
08:30-10:00
Anna Otterborn; Konrad Schönborn; Magnus Hultén, Maša Avramović, Petra Appell
Session 3c - Network 3
08:30-09:00
Mia Heikkila
Session 3 - Network 13
08:30-10:00
Josef Siljebo, Odin Fauskevåg, Monica Johannnesen; Louise Mifsud; Leikny Øgrim
Session 3 - Network 9
08:30-10:00
Ulrika Jepson Wigg, Ulrika Jepson Wigg, Jonas Nordmark, Linda Jonsson; Hans-Olof Gustavsson, Karin Sandberg, Johannes Rytzler; Kamran Namdar, Karl Asp; Anna Ehrlin, Ulrika Jepson Wigg, Erik Hjulström
Session 3 - Network 4
08:30-10:00
Åse Røthing, Mari Jore, Ida Hummelstedt-Djedou; Harriet Zilliacus, Tonje Myrebøe
Session 3a - Network 5
08:30-10:00
Bettina Vogt; Ninni Wahlström; Carl-Henrik Adolfsson, Jesper Sjöström, Ninni Wahlström; Bettina Vogt; Carl-Henrik Adolfsson, Tomas Englund
Session 3b - Network 5
08:30-10:00
Nils Kirsten; Sara Carlbaum; Sølvi Mausethagen; Kristin Helstad; Niels Møller; Maria Jarl, Marte Lorentzen, Niels Møller, Nils Kirsten; Sara Carlbaum
Session 3 - Network 7
08:30-09:30
Emma Arneback, Layal Wiltgren, Peter Edward Gill
Session 3 - Network 8
08:30-10:00
Anne-Sofie Nyström; Carolyn Jackson; Minna Salminen Karlsson, Anne Laiho; Annukka Jauhiainen, Kristina von Hausswolff; Anne-Kathrin Peters; Gion Koch Svedberg
Session 3 - Network 24
08:30-10:00
Annette Johnsson; Pernilla Granklint Enochson; Jeanette Sjöberg, Tiiu Kuurme; Eda Heinla, Lilja M. Jonsdottir
Session 3 - Network 25
08:30-09:30
Gunnvi Sæle Jokstad, Lisbeth Lunde Fredriksen; Elisabeth Halse
Session 3 - Network 23
08:30-10:00
Trine Haslam; Tanja Miller, Tanja Miller, Brigitte Sørensen
Session 3a - Network 10
08:30-10:00
Maria Öhrstedt; Max Scheja, Pål Anders Opdal, Elisabeth Hovdhaugen; Jannecke Wiers-Jenssen
Session 3b - Network 10
08:30-09:30
Hilde Kjelsrud, Susanne Westman
Session 3 - Network 11
08:30-10:00
Johannes Westberg; Esbjörn Larsson; Petter Sandgren; Christian Lundahl, Esbjörn Larsson, Johannes Westberg, Petter Sandgren
Session 3 - Network 16
08:30-10:00
Tomas Stølen, John Krejsler, Ingrid Andersson
Session 3 - Network 2
08:30-09:30
Hanna Olafsdottir, Stina Westerlund
Session 3d - Network 19
08:30-10:00
Øyvind Wiik Halvorsen, Per Lindqvist; Lars Fonseca; Jens Gardesten; Helena Ackesjö; Ulla Karin Nordänger; Katarina Herrlin
Session 3a - Network 19
08:30-10:00
Marie Tanner; Christina Olin-Scheller; Héctor Pérez Prieto, Fredrik Alm, Lena Glaes-Coutts
Session 3b - Network 19
08:30-10:00
Karin Rönnerman; Lill Langelotz; Petri Salo, Lisbeth Gyllander Torkildsen, Anita Norlund, Anette Olin, Jaana Nehez, Richard Baldwin
Session 3c - Network 19
08:30-09:30
Marit Ulvik; Kari Smith, Maiken Risan
Session 3a - Network 12
08:30-10:00
Claes Nilholm, Karin Bengtsson; Kerstin Göransson; Susanne Hansson; Gunilla Lindqvist; Nina Klang, Rune Hausstätter
Session 3b - Network 12
08:30-09:30
Priscilla Ringrose; Christian Engen Skotnes; Irmelin Kjelaas; Guro Korsnes Kristensen, Irmelin Kjelaas
Session 3b - Network 22
08:30-09:30
Emilia Åkesson, Susanne Severinsson
Session 3a - Network 22
08:30-10:00
Sofie Sauzet, Lena O Magnusson, Ninni Wahlström; Elin Sundström Sjödin
Session 3a - Network 21
08:30-10:00
Marte Syverud Semb, Pernille Jahnsen Berg, Christine R. Stenersen; Tine S. Prøitz
Session 3b - Network 21
08:30-10:00
Lucas Lundbye Cone, Per Andersson; Karolina Muhrman, Anna Jober; Catarina Player-Koro
Session 3c - Network 21
08:30-10:00
Hanne Knudsen, Caroline Runesdotter; Katarina Samuelsson; Helena Wallström, Dion Rüsselbæk Hansen
Session 3 - Network 6
08:30-10:00
Maria Styf, Sandra Lund, Mette Liljenberg; Marie Wrethander, Merete Moe; Kjersti Nissen; Sissel Mørreaunet
Session 3 - Network 17
08:30-09:30
Assar Hornell, Liza Haglund
Session 3 - Network 14
08:30-09:00
Iram Khawaja
Session 3 - Network 15
08:30-09:30
Ida Bergvall; Anneli Dyrvold, Ida Bergvall; Tomas Persson
Coffee break
-Not specified-
10:00-10:30
Poster session
10:00-12:00
Git Blomberg, Hanna Olafsdottir; Rannveig B. Thorkelsdottir, Beatrice Cucco, Yngve Nordkvelle; Mari Gillund; Sveinung Berild; Stein Antonsen; Yvonne Fritze; Anne Mette Bjørgen; Geir Haugsbakk; Ann-Grete Dybvik Akre, Ida Engan Farstad, Carina Sørdal, Karoline Larsen, Satu Perälä-Littunen; Sotiria Pappa; Mailis Elomaa, Janaina Hartveit Lie, Helena Elmståhl; Gita Berg; Ylva Mattsson Sydner; Eva Lundqvist, Karin Forsling; Catharina Tjernberg; Carin Roos, Anna Roumbanis Viberg, Maria Kristianne Myrann, Marjut Kokko, Lina Lago; Helena Ackesjö; Sven Persson, Anna Danielsson; Eva Silfver; Allison Gonsalves; Andreas Ottemo; Maria Berge Berge, Mervi Lahtomaa
Session 4a - Network 3
10:30-11:30
Unn Granløv, Hanne Værum Sørensen; Regitze Sofia Rahbek
Session 4b - Network 3
10:30-11:30
Catarina Wahlgren, Norma Rudolph
Session 4a - Network 4
10:30-12:00
Tuuli From, Audur Magndis Audardottir; Berglind Ros Magnusdottir, Sirpa Lappalainen; Venla Bernelius; Sara Juvonen; Heidi Vartiainen
Session 4 - Network 13
10:30-12:00
Heidi Vaarala; Minna Bogdanoff; Taina Tammelin-Laine, Ann-Britt Enochsson; Nina Kilbrink; Annelie Andersén; Annica Ådefors, Sofia Lundmark; Janne Kontio
Session 4a - Network 9
10:30-12:00
Ulrika Jepson Wigg
Session 4b - Network 4
10:30-12:00
Magnus Dahlstedt; Andreas Fejes, Håkan Forsberg; Mikael Palme, Diana Holmqvist; Erik Nylander; Andreas Fejes
Session 4a - Network 5
10:30-12:00
Henrik Román, Marie Karlsson; Helen Melander Bowden; Johanna Svahn, Mark Priestley
Session 4b - Network 5
10:30-12:00
Johannes Westberg; Emma Arneback; Andreas Bergh; Maria Rosén, Germund Larsson, Caroline Runesdotter, Andreas Bergh; Emma Arneback, Hilde Afdal; Geir Afdal
Session 4 - Network 7
10:30-12:00
Selma Therese Lyng, Robert Thornberg; Hanna Delby, Camilla Forsberg
Session 4 - Network 8
10:30-11:30
Pia Frederiksen, Susanne Kreitz-Sandberg; Katarina Eriksson Barajas
Session 4 - Network 24
10:30-12:00
Eva Pennegård, Mats Lundgren; Eva-Lena Embretsen; Malin Kronqvist Håård; Stefan Weinholz, Karin Rönnerman; Veonica Sülau
Session 4 - Network 25
10:30-11:30
Renata Svedlin, Knut Omholt
Session 4 - Network 23
10:30-12:00
Elina Nivala, Anneli Frelin; Emma Quiles-Fernández, Vilborg Jóhannsdóttir, Eeva-Mari Miettinen
Session 4b - Network 9
10:30-12:00
Päivi Palojoki, Karin Höijer, Lilja P. Sjøberg, Janni Haapaniemi; Salla Venäläinen; Anne Malin; Päivi Palojoki
Session 4b - Network 10
10:30-12:00
Lene Birgit Vaala; Sverre Tveit, Jeanna Wennerberg; Stefan Ekecrantz, Mirja Hämäläinen; Eeva Kallio
Session 4 - Network 11
10:30-11:30
Randi Skjelmo, Vegard Kvam
Session 4 - Network 16
10:30-11:30
Eva Alerby; Susanne Westman, Knut Ove Æsøy
Session 4c - Network 5
10:30-12:00
Jakob Billmayer; Stephen P. Day, Elisabeth Tenglet, Berit Karseth; Kirsten Sivesind
Session 4 - Network 2
10:30-11:00
Rannveig Thorkelsdóttir; Hanna Ólafsdóttir
Session 4a - Network 19
10:30-11:30
Henrik Lindqvist; Maria Weurlander; Annika Wernerson; Robert Thornberg, Jenny Haagensen; Gunilla Eklund; Jessica Aspfors
Session 4b - Network 19
10:30-12:00
Veronica Isaksen; Kathrin Olsen, Gerd Sylvi Steinnes, Ebba Hildén
Session 4 - Network 19
10:30-11:30
Katarina Ribaeus; Annica Löfdahl Hultman, Henriette Duch; Karen Andreasen
Session 4 - Network 20
10:30-12:00
Stine Helms; Ulla Højmark Jensen, Unn-Doris Bæck, Kjersti Lea, Anna Ambrose; Biörn Ivemark
Session 4a - Network 12
10:30-12:00
Riikka Sirkko, Sofia Gille, Jorun Buli-Holmberg
Session 4b - Network 12
10:30-11:30
Gunvie Möllås; Johan Malmqvist, Vilborg Jóhannsdóttir; Jóna Guðbjörg Ingólfsdóttir
Session 4b - Network 22
10:30-12:00
Auli Orlander Arvola, Simon Ceder, Pernilla Andersson
Session 4a - Network 22
10:30-11:30
Linnea Bodén, Teresa Elkin Postila
Session 4a - Network 21
10:30-12:00
Palle Rasmussen, Taina Saarinen, Maja Elmgren; Eva Forsberg; Åsa Lindberg-Sand; Anders Sonesson
Session 4b - Network 21
10:30-12:00
Heidun Oldervik, Celine Berglie, Ellen Saur, Heidun Oldervik, Hans Petter Ulleberg, Turid Irgens Ertsås, Britt Karin Støen Utvær
Session 4c - Network 21
10:30-11:30
Kampei Hayashi, Anne Laiho; Päivi Pihlaja
Session 4 - Network 6
10:30-12:00
Rachel Shanks; Scott Peter, Lars Frode Frederiksen; Jakob Ditlev Bøje, Håkan Eilard, Kristin Belt Skutlaberg
Session 4 - Network 17
10:30-12:00
Helene Elvstrand; Lina Lago, Lea Ringskou; Christoffer Vengsgaard; Caroline Bach, Carolina Martínez
Session 4 - Network 14
10:30-12:00
Osa Lundberg, Dukkeum Sun, Charlotta Rönn, Gunnhildur Oskarsdottir
Session 4 - Network 15
10:30-12:00
Lars Holm, Marie Nordmark, Nils Christian Tveiterås
Lunch break
Blåsenhus
12:00-13:30
NERA Annual General Meeting
Bertil Hammersalen
12:45-14:15
Session 5a - Network 3
14:15-15:45
Guðbjörg Pálsdóttir; Valdís Ingimarsdóttir, Maria Walla, Katarina Gustafson; Helen Melander
Session 5b - Network 3
14:15-15:15
Maria Hedefalk, Ása Helga Ragnarsdóttir
Session 5a - Network 4
14:15-15:45
Anna Ambrose, Marianne Dovemark, Linda Rönnberg
Session 5 - Network 13
14:15-15:45
Ann-Britt Enochsson, Caroline Cruaud, Irina Engeness; Magnus Nohr; Ilka Nagel
Session 5 - Network 9
14:15-15:15
Jonas Nordmark; Niclas Månsson, Tobias Werler
Session 5b - Network 4
14:15-15:45
Maria Rönnlund; Per-Åke Rosvall, Maria Begonia Vigo Arrazola; Dennis Beach, Anna-Maija Niemi
Session 5a - Network 5
14:15-15:45
Henrik Román, Ana Lucia Lennert da Silva; Christina Elde Mølstad, Tatiana Mikhailova, Leo Berglund
Session 5b - Network 5
14:15-15:45
Johannes Westberg; Emma Arneback; Andreas Bergh; Maria Rosén, Maria Rosén, Ann-Sofie Smeds-Nylund, Joakim Lindgren; Sara Carlbaum; Agneta Hult; Christina Segerholm, Johanna Ringarp
Session 5 - Network 7
14:15-15:45
Åse Haraldstad; Anne Dorthe Tveit; Velibor Bobo Kovac, Sofie Gustafsson, Michael Håkansson; Katrien Van Poeck; Leif Östman